HOPR Warmia i Mazury

Harcerskie Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe
(Warmia i Mazury)

Koordynator: phm. Paula Patalon HR
Kontakt: hopr.wmr@zhr.pl

Więcej znajdziesz na FB: www.facebook.com/HOPRwarmia_mazury


HOPR jest jednostką Związku Harcerstwa Rzeczypospolitej powołaną 20 listopada 2002 r. Przygotowujemy i szkolimy harcerki i harcerzy ZHR do służby medycznej i ratownictwa. W HOPR organizujemy ćwiczenia, szkolenia, manewry i w zakresie pierwszej pomocy przedmedycznej zabezpieczamy pracę śródroczną i gromad, drużyn i szczepów ZHR.

Członkowie HOPR prowadzą takie zajęcia w szkołach, świetlicach oraz zabezpieczamy przedsięwzięcia lokalne, regionalne i ogólnopolskie. Podczas akcji letniej nasi ratownicy kwalifikowanej pierwszej pomocy i ratownicy wodni pełnią służbę na koloniach zuchowych, obozach harcerskich i wędrownych. Jeśli rocznikowo masz minimum 15 lat i jesteś w ZHR – dołącz do nas!

Członkowie naszego regionalnego oddziału podejmują lokalnie służbę podczas różnych akcji (np. Bieg „Tropem Wilczym”, zabezpieczenie pieszej pielgrzymki do Gietrzwałdu) i uroczystości (apele patriotyczne). Spotkać nas również można np. podczas Światowych Dni Młodzieży (na zdjęciu wspomnienie z Panamy).


Klika naszych ostatnich akcji:

14-16 lutego 2020 r. – Kurs podstawowy HOPR oraz ratownika HOPR

Oba kursy odbyły się w jednakowym terminie tj. 14-16.02.2020 r. Dla jednych być może był to początek wspaniałej drogi a dla innych kolejny szczebel na hoprowej drabinie sukcesu 😉

Ratownikami i sanitariuszami HOPR mogą być harcerze i harcerki, którzy co najmniej rocznikowo mają 15 lat. Jeśli masz po prostu ochotę nauczyć się pierwszej pomocy, ale nie zasilać szeregów HOPRu lub nie jesteś jeszcze do tego przekonany to kurs podstawowy jest również dla CIEBIE!

Galeria ze szkolenia:


11.11.2019 r. – Służba podczas obchodów Święta Niepodległości

Święto Niepodległości 🇵🇱 to jedna ze służb na której jesteśmy obecni co roku. W tym roku również nie mogło nas tam zabraknąć. Razem z mieszkańcami Olsztyna, wzięliśmy udział w obchodach, które rozpoczeły się Mszą w Bazylice konkatedralnej św. Jakuba, z której nastąpił przemarsz ulicami Olsztyna na Plac Solidarności.