22 lutego, jak co roku, o godzinie 7 rano, harcerki i harcerze z Obwodu Warmińsko – Mazurskiego spotkali się na porannym apelu na Placu Solidarności, aby wspólnie rozpocząć tak ważny dla nas dzień. Po apelu, odśpiewaniu „Bratniego Słowa” i przekazaniu iskierki przyjaźni, rozeszliśmy się do szkół ubrani w schludne, eleganckie mundurki. Po południu ponownie się spotkaliśmy (w nieco większym gronie) na Starówce. Odbyła się tam gra terenowa związana z naszym świętem. Po grze udaliśmy się na miejsce ogniskowe do Kortowa. Na miejscu czekało na nas iskrzące się ognisko. Po odśpiewaniu „Płonie ognisko” każda drużyna przedstawiała w dowolnej formie na czym polega DMB, skauting, czym jest harcerstwo. Po każdej prezentacji pląsaliśmy lub śpiewaliśmy piosenki. Pod koniec ogniska został przekazany (zgodnie z tradycją) Węzeł Przyjaźni. Co roku otrzymuje go drużyna, która się w pewien sposób wyróżniła. W tym roku Węzeł otrzymała 2 ODH „Astrum” im. Danuty Siedzikówny „Inki”.
Dzień Myśli Braterskiej jak co roku spędziliśmy w przyjaznej i braterskiej atmosferze, dzięki której zyskaliśmy więcej sił i chęci do pracy. Na szczęście następny DMB już za rok!:)